O nas

Jeszcze w trakcie studiów próbowałyśmy znaleźć w Lublinie wydawnictwo popularnonaukowe, w którym mogłybyśmy zrobić praktyki. Nie udało się. To niepokojące, że finansowanie nauki jest w Polsce na marginesie, że brakuje funduszy na publikacje popularnonaukowe, a literatura nie nadąża za nowymi technologiami.

O spadającym poziomie czytelnictwa w Polsce mówi wiele statystyk, choćby badanie przeprowadzone przez Bibliotekę Narodową w 2014 r. Wystarczy zresztą zajrzeć na Facebooka i przeczytać kilka wpisów, by dostrzec wtórny analfabetyzm
i malejący poziom IQ społeczeństwa. Rośnie też lista rozczarowanych błędami wydawniczymi czytelników. Brak u nas również dobrych książek traktujących o ważkich problemach.

Widząc to wszystko, postanowiłyśmy podjąć inicjatywę, która odmieni nieco oblicze polskiego rynku wydawniczego. Założyłyśmy fundację, w obrębie której działa wydawnictwo ukierunkowane na poręczne, przyjazne czytelnikowi książki popularnonaukowe i oryginalne, innowacyjne ebooki. Dzięki fundacji pomagamy autorom wydać ich publikacje. Co więcej, organizujemy Klub Książki, czyli cykliczne meetingi środowiska czytelników, autorów, sponsorów i sympatyków.Wierzymy, że ludzie zawsze będą czytać. Warto jednak zadbać, żeby czytali chętniej, lektura nie sprawiała im trudności i rozwijała umysł, a nie tylko dawała rozrywkę. Dzięki wdrażaniu w wydawnictwie nowych technologii (innowacyjny skład, ebooki interaktywne, druk 3D) i przygotowywaniu wartościowej literatury na wysokim poziomie edytorskim – możemy to osiągnąć!